Aktuality

Co se u nás děje

Termín dovolené 

Dovolte, abych Vám i letos jménem naší společnosti, našich zaměstnanců a externích spolupracovníků poděkovala za Vaši přízeň a spolupráci.  Máme za sebou další rok pod rouškou pandemie a s tím spojené ztížené pracovní podmínky. 

Těší mě, že jsme stále ve stejném počtu klientů a ba naopak jsme u nás přivítali i některé nové. 

Věřím že rok 2022 bude rokem dobrým a naše spolupráce bude nadále k oboustranné spokojenosti. 

Přeji Vám příjemné prožití svátků, hodně klidu a odpočinku a vidíme se v Novém roce. 

Také my musíme načerpat síly a proto v termínu od 23.12.2021-2.1.2022 čerpáme dovolenou.

Barbora Dvořáková 

Vánoční svátky 2020

termín dovolené

Ráda bych jménem naší společnosti poděkovala všem našim klientům za spolupráci v roce 2020. Bylo to náročné nejen pro Vás, ale i pro nás. Jsem ráda, že jsme se vzájemně mohli podporovat, zachovali si smysl pro humor a těšíme se na viděnou se všemi v roce 2021. 

Přejeme si, aby rok nadcházející byl pro všechny podnikatele úspěšnější než rok letošní a aby nám zůstala alespoň trocha elánu do dalších dní. 

Také my musíme načerpat síly a proto v termínu od 21.12.2020-3.1.2021 čerpáme dovolenou. 

Barbora Dvořáková 

Provoz v době koronavirové


Milí klienti. Provoz naší kanceláře je zatím stále beze změny. Pokud potřebujete předat doklady, je možnost v kanceláři mezí 8-15 hodinou, a nebo do schránky ve vestibulu budovy. Jestliže potřebujete konzultaci s účetní je ideálně se předem informovat zda je na pracovišti, nebo pracuje z domova. Jelikož máme všichni děti, musíme se v této době opět adaptovat na situaci se zavřenými školami. Nejlépe je řešit vše přes e-mail či telefon. Děkujeme za pochopení. Kolektiv firmy ProfiÚčto s.r.o.

Ověřené zdroje informací

Aneb jak být v obraze v době pandemie

Prosím Vás! Sledujte jen ověřené informační zdroje. Nenechejte se zmást televizí a jejich "překlady". Informují i o tom co možná, teprve, snad.. bude. Co platí hledejte zde:


https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy
https://www.mpsv.cz/web/cz/informace-ke-koronaviru
https://www.komora.cz/koronavirus/

Tady najdete potřebné informace pro Vaše podnikání.

Daňové ifnormační schránky

Aneb jak být v obraze

Všem nově příchozím klientům doporučujeme, bezplatné zřízení daňové informační schránky, a také jim je zřizujeme. Máte následně přehled o tom, k jakým daním a od kdy jste registrovaní a jaké máte zůstatky na jednotlivých daňových účtech.  Také vidíte přehled Vašich podání. Není nad to být kdykoliv v obraze. 

Žádost o zřízení zabere 2 minuty a doba pro zpracování finanční správou je 60dní. Ze zkušenosti to bývá během 2-3dní. Informaci o zřízení nedostáváte. 


Starobní důchod  a odpracovaná doba

Připravujete se na důchod? Nejste si jistí zda za Vás zaměstnavatel řádně plnil své povinnosti? Je li vaše doba zaměstnání započítána do důchodového věku? Víte, že můžete každý rok zdarma požádat o výpis evidence odpracovaných let? Přece jen se problémy řeší lépe hned než po dvaceti letech.. Zde je hezký článek o tom, jak vše zjistit a proč :)
Takže doporučuji si jej přečíst. Bára 


https://finance.idnes.cz/prace-penize-duchod-starobni-penze-odpracovana-leta-fyj-/podnikani.aspx?c=A180906_425370_podnikani_sov

STRAVNÉ 

Mají Vaší zaměstnanci stále papírové stravenky? Víte, že na stravné jim můžete přispívat i jinou formou? Např.dobitím karty, kterou mohou platit v obchodech? Poskytovatelů je samozřejmě více.. zde je jeden z nich: https://www.edenred.cz/content/klient/vse-o-nasich-produktech/stravenky/ticket-restaurant

Dovolená Srpen 2018

Dovolujeme si Vám oznámit, že v Srpnu 2018 čerpáme řádnou dovolenou v tomto termínu 20.8.2018-31.8.2018

Dovolujeme si Vám oznámit, že v červenci 2018 čerpáme řádnou dovolenou v tomto termínu 23.7.2018-27.7.2018

Finanční úřady teď plošně odeslaly výzvy poskytovatelům služeb přes AirBnB, aby se registrovali k DPH pro překročení obratu, protože nepronajímají byty, ale údajně zásadně poskytují ubytování. AirBnB totiž poskytlo komplet přehledy poskytnutých služeb.

Školení GDPR

21.05.2018

Na školení o problematice GDPR, které pořádáme dne 27.4.2018 v Hotelu Abácie Nový Jičín se nám uvolnilo pár míst. Pokud máte zájem volejte na tel 608 768 843

Temno. Tak by se dala aktuálně popsat situace ohledně dvou zbrusu nových rejstříků - jeden má evidovat skutečné vlastníky firem a druhý ty, kdo stojí za svěřenskými fondy. Zákon velí, aby nejpozději do roka byly oba plné, ale dlouhodobě se ozývá kritika, že majitelé i tak zůstanou skryti. Zprůhlednění slibují prosazovat Piráti, není však jasné,...

Kdo vlastní pozemky či nemovitosti, musí každoročně hradit státu daň. Rozesílku více než tří milionů obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2018 zahájila Finanční správa v těchto dnech. Lhůta pro zaplacení daně, nebo její první splátku, končí ve čtvrtek 31. května 2018.